Креатура Байдена. Новим президентом Світового банку стане колишній глава Mastercard

04 мая, 2023 Нет комментариев

Креатура Байдена. Новим президентом Світового банку стане колишній глава Mastercard

Аджай Банга, новий голова Світового банку — з червня 2023 року (Фото:Ruben Sprich / File Photo / Reuters)

Новим президентом Світового банку стане Аджай Банга, який обіймав у минулому посаду керівника Mastercard.

П’ятирічний термін служби Банги на посаді голови СБ розпочнеться 2 червня 2023 року, сказано у повідомленні СБ.

Кандидатуру 63-річного Банги на посаду керівника СБ було висунуто президентом США Джо Байденом. Він замінить на цій посаді Девіда Малпасса, який іде у відставку майже на рік раніше терміну.

Останнім часом Аджай Банга займав посаду заступника голови General Atlantic.

Раніше він був президентом і CEO Mastercard — глобальної організації, що налічує майже 24 тис. співробітників. Під його керівництвом MasterCard створила Центр інклюзивного зростання, який сприяє справедливому та стійкому економічному зростанню та доступу до фінансових послуг у всьому світі.

Також Банга був почесним головою Міжнародної торгової палати, обіймаючи цю посаду з 2020 по 2022 рік.

«Рада директорів СБ сподівається працювати спільно з Бангою над розвитком організації та реалізацією її завдань, спрямованих на найскладніші проблеми, з якими стикаються країни, що розвиваються», — наголошується в повідомленні.

Читайте також:

Президент Групи Світового банку є також головою Ради виконавчих директорів Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР). Крім того, за посадою він є головою Ради директорів Міжнародної асоціації розвитку (МАР), Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Багатостороннього агентства з інвестиційних гарантій (MIGA) та Адміністративної ради Міжнародного центру з врегулювання інвестиційних спорів.