На основі ШІ. Нідерландський учений створив камеру без лінзи

02 июня, 2023 Нет комментариев

На основі ШІ. Нідерландський учений створив камеру без лінзи

Незвичайна камера на основі ШІ (Фото:Bjørn Karmann/Twitter)

Бьорн Карманн назвав своє дітище Paragraphica.

Paragraphica використовує API-інтерфейси, навчені на величезній кількості створеного людьми контенту. Ця камера не бачить зображення — вона генерує його на основі наявних даних.

«Paragraphica — це камера, яка використовує дані про місцезнаходження і штучний інтелект для візуалізації зображення певного місця і моменту, — йдеться на веб-сторінці проекту. — Камера відображає опис вашого поточного місця розташування з використанням адреси, погоди, часу доби і прилеглих місць».

Сам творець вважає свій проєкт художнім, а не технологічним.

«Оскільки моделі ШІ стають дедалі свідомішими, важко уявити, як вони можуть бачити наш фізичний світ, — написав він на сайті Paragraphica. — Ця камера пропонує спосіб пізнання навколишнього світу, який не обмежується лише візуальним сприйняттям».

Також Карманн заявляє, що не збирається заперечувати мистецтво фотографії та намагатися замінити його штучним інтелектом. Його завдання — показати світ таким, яким його бачить нейромережа.

Динамічний розвиток технологій ШІ відкриває великі перспективи перед людством. Так, з його допомогою нещодавно зуміли знайти антибіотик проти однієї з найнебезпечніших супербактерій.

Але ця технологія не завжди працює так, як розраховує людина. Днями нью-йоркський юрист використовував ChatGPT для підготовки справи. Він попросив чат-бот зробити вибірку судових прецендентів, які були схожі на його випадок.

А робот обдурив його, вигадавши все.


12345 (No Ratings Yet)
Загрузка...