НБУ оновив порядок реалізації санкцій банками

15 мая, 2023 Нет комментариев

НБУ оновив порядок реалізації санкцій банками

Нацбанк оновив порядок реалізації санкцій (Фото:Прес-центр НБУ)

НБУ оновив порядок реалізації санкцій банками та небанківськими установами.

Нацбанк України оновив порядок реалізації санкцій банками та небанківськими установами. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Нововведення закріплені постановою правління НБУ №65 від 11 травня 2023 року та набули чинності з 13 травня 2023 року.

Також Нацбанк врегулював на рівні нормативно-правового акта порядок реалізації санкцій небанківськими установами, які до затвердження цього Положення керувалися вимогами відповідного нормативно-правового акта Нацкомісії у сфері ринків фінпослуг.

Згідно з новим порядком небанківські установи повинні одночасно надати Нацбанку інформацію про наявність серед санкційних осіб небанківської установи, кінцевих бенефіціарних власників/власників суттєвої участі, керівників, клієнтів небанківської установи.

Також протягом трьох місяців вони повинні затвердити внутрішні документи щодо реалізації санкцій та налаштувати внутрішні системи моніторингу таким чином, щоб забезпечити перевірку фінансових операцій за списками санкцій до їх проведення.

Нове Положення враховує положення закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб, встановлює особливості реалізації кожної санкції, в тому числі санкції. «блокування активів» у новій редакції, уточнює вимоги щодо реалізації санкцій при здійсненні операцій з використанням платіжних інструментів, включаючи електронні платіжні засоби, встановлює вимоги до еквайрингових установ.

Також документ визначає порядок дій суб’єкта реалізації санкцій у разі виявлення збігу окремих даних клієнта та/або іншого учасника фінансової операції з даними санкційної особи та відсутності достатньої інформації у списках санкцій або реквізитах платіжних інструкцій, визначає порядок реалізації секторальних санкцій.

Раніше повідомлялося, що НБУ ініціює встановлення граничних розмірів відсоткових ставок за споживчими кредитами.