Спіймали облизня. Доходи Росії від продажу нафти в Індію застрягли за кордоном — Bloomberg

01 июня, 2023 Нет комментариев

Спіймали облизня. Доходи Росії від продажу нафти в Індію застрягли за кордоном — Bloomberg

Кремль (Фото:REUTERS/Maxim Zmeyev/File Photo)

Доходи Росії від продажу нафти в Індію застрягли за кордоном — російські компанії насилу обмінюють рупії на іншу валюту.

Щомісяця Росія накопичує до мільярда доларів у рупіях, які осідають в індійських банках. Про це пише Bloomberg.

Ці кошти додаються до $147 млрд російських активів, які застрягли за кордоном від початку війни. Надлишок рупій виникає через великі обсяги продажу російської нафти Індії в умовах низького обсягу імпорту з Індії до Росії.

Через валютні обмеження російські компанії насилу обмінюють рупії на іншу валюту.

Як пише Bloomberg з посиланням на співрозмовників, у Росії очікують, що рупії будуть накопичуватися на рахунках і далі. Зазначається, що переговори між сторонами про можливе вирішення проблеми зайшли в глухий кут.

За розрахунками агентства, щокварталу на рахунках осідатиме від $2 до $3 млрд у рупіях, які РФ не зможе використовувати.

Bloomberg зазначає, що сторони обговорюють різні варіанти вирішення проблеми. Зокрема йдеться про можливість виходу російських компаній на індійський ринок капіталу.

Читайте також: Качають на повну. Індія імпортувала рекордний обсяг російської нафти — Reuters

За словами неназваних російських чиновників, російська влада спочатку була проти цього, але тепер повернулася до обговорення такого варіанту.

Також є варіант, який передбачає вкладення накопичених рупій в індійські інфраструктурні проєкти в обмін на частки в акціонерному капіталі.

Раніше повідомлялося, що Росія чинить тиск на владу Індії з метою змусити її публічно висловитися проти занесення РФ до чорного списку FATF.


12345 (No Ratings Yet)
Загрузка...