Тютюновий гігант змінив директора після гігантського штрафу за обхід санкцій

15 мая, 2023 Нет комментариев

Тютюновий гігант змінив директора після гігантського штрафу за обхід санкцій

BAT змінює директора компанії (Фото:top-employers.com)

Тютюновий гігант British American Tobacco змінив директора компанії після сплати штрафу у розмірі $635 млн за продаж цигарок до Північної Кореї.

Тютюновий гігант British American Tobacco 15 травня оголосила про відставку генерального директора Джека Боулза після того, як компанія сплатила штраф на $635 млн за порушення санкцій щодо Північної Кореї.

Про це пише Financial Times.

Боулза, який працював у BAT 20 років, змінив фінансовий директор Тадеу Марроко. Як зазначають аналітики, звільнення Боулза «не стало повною несподіванкою» з урахуванням порушень санкцій.

Частина порушень відбувалася, коли Боулз керував бізнесом BAT в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Тютюновий гігант визнав, що порушив санкції США, поставивши цигарки на суму близько $30 млн. посольству Північної Кореї в Сінгапурі.

Компанія також прийняла оплату готівкою на суму трохи більше $250 млн від північнокорейських банків, що потрапили під санкції через фінансові установи США як оплату за непрямий експорт сигарет до країни.

Водночас колишній СЕО компанії заявив, що «настав час для зміни керівництва, щоб вивести бізнес на новий рівень».

Як зазначає аналітик RBC Capital Markets Джеймс Едвардс Джонс, бонусні виплати, сплачені BAT Боулзу, «не свідчать про те, що з його роботою були проблеми».

Аналітики JPMorgan описали Марроко, який розпочав свою кар’єру в BAT у Бразилії у 1992 році, як «гідного наступника».

Читайте також: Куріть листя. Два тютюнові гіганти зупиняють інвестиції в Росію

Раніше він працював у компанії на посадах директора з трансформації групи та регіонального директора з Європи та Північної Африки.

Раніше в British American Tobacco припускали, що процес виходу компанії з російського ринку може затягтися до 2024 року.