У Південній Америці знайшли новий вид сома. І він дуже дивний

25 мая, 2023 Нет комментариев

У Південній Америці знайшли новий вид сома. І він дуже дивний

Новий вид сома несхожий на своїх родичів (Фото:Willian Ohara)

Sturisoma reisi відрізняється від звичних нам сомів. Він зовсім невеликий, має довгий ніс та витягнуту форму тіла, а також відрізняється чітко вираженим статевим диморфізмом.

Як з’ясувалося, новий вид має широке поширення.

Його знаходили у 18 місцях на території Бразилії та Болівії.

Вчені Федерального університету Ріо-де-Жанейро здивовані, як такий численний вигляд міг так легко ховатися від їхніх очей.

«Ідентифікація нового виду для цього регіону показує, наскільки недооцінене і погано вивчене багатство Sturisoma», — пишуть вони.

На відміну від більшості сомів, самці та самки яких виглядають майже однаково, у нового виду виражений статевий диморфізм. Самці відрізняються від самок наростами з боків голови.

Крім цього, а також невеликих розмірів, Sturisoma reisi можна відрізнити від інших родичів за наявності серединної поздовжньої тонкої темної смуги на хвостовому стеблі, що йде від другої або третьої пластинки ззаду від основи спинного плавця до початку хвостового плавця або трохи попереду; найпередніші черевні пластинки відразу за нижньою губою у цих риб квадратні, і вони менші за передні черевні пластинки.