Укрзалізниця планує запустити тестовий контрейлерний поїзд до країн ЄС

06 мая, 2023 Нет комментариев

Укрзалізниця планує запустити тестовий контрейлерний поїзд до країн ЄС

Укрзалізниця (Фото:іnstagram.com/ukrainianrailways/?hl=en)

Наступного місяця Укрзалізниця планує запустити тестовий контрейлерний потяг до країн Євросоюзу. Контрейлери це автомобільні причепи, пристосовані для буксирування сідельними тягачами.

Про це заявив директор з комерційної роботи та логістики Укрзалізниці Тимофій Мураховський, пише Rail Insider.

За його словами, компанія вже успішно випробувала платформу для контрейлерних перевезень у внутрішньодержавному сполученні. На черзі – відправлення через кордон.

«Ми здійснили тестовий прогін платформи, на якій стояв не тягач і напівпричіп, а саме напівпричіп. Це випробування дуже успішно пройшло. Ми маємо можливість сформувати парк близько 100 платформ. Це буде дуже інноваційна для України розробка перевезень. Плануємо цього місяця здійснити перше тестове перевезення за кордон. Дуже сподіваємося, що наступного місяця ми запустимо перший тестовий поїзд із контрейлерами», — заявив Мураховський.

Він також наголосив, що проводяться переговори з партнерами у Польщі щодо здійснення контрейлерних перевезень. Введення регулярних контрейлерних перевезень дозволить скоротити логістичні витрати та вирішити дефіцит водіїв.

Контрейлери — це автомобільні причепи, які спеціально розроблені для буксирування сідельними тягачами у складі автопоїзда автомобільними дорогами. Крім того, вони можуть безпечно перевозитися залізничними платформами.

Читайте також: Новий шлях повернення додому. Укрзалізниця запустила потяг Чоп-Відень — скільки коштують квитки

Однією з основних переваг контрейлерних перевезень є можливість доставки кількох десятків напівпричепів на великі відстані одночасно, що дозволяє знизити вартість перевезень.