А розмов-то було. Знаменитий шпигунський супутник КНДР виявився пшиком

05 июля, 2023 Нет комментариев

А розмов-то було. Знаменитий шпигунський супутник КНДР виявився пшиком

Космічний запуск КНДР виявився дуже невдалим (Фото:dundanim/Depositphotos)

Південнокорейські вчені досліджували уламки Malligyong-1, який, за заявою офіційного Пхеньяна, мав стежити за США. Виявилося, що цей апарат непридатний для розвідки.

Як пише Reuters, орбітальний супутник, який впав біля узбережжя Південної Кореї і який КНДР намагалася запустити 31 травня, дослідили вчені.

Вони дійшли висновку, що цей апарат взагалі не міг використовуватися для військового спостереження, незважаючи на заяви Пхеньяна.

«Початкова оцінка показала, що розвідувальні можливості обладнання були поганими з погляду роздільної здатності та відстеження цілей», — заявив Лі Чун Гин, експерт Південнокорейського інституту науково-технічної політики.

Ян Ук, науковий співробітник Інституту політичних досліджень Асан у Сеулі, також додав, що «роздільна здатність оптичного пристрою, встановленого на супутнику, не підходить для використання у військових цілях».

Раніше NV писав про запуск цього супутника. Процес створення Malligyong-1 проінспектував особисто Кім Чен Ин, який прибув на завод разом із дочкою.

Тоді північнокорейська влада заявила, що супутник «пройшов остаточну перевірку і випробування космічного середовища і готовий до завантаження».

Проте запуск закінчився невдачею і вже наприкінці червня Південна Корея отримала можливість дослідити уламки об’єкта.