Це страшно. Експерти з’ясували, що шоломи й окуляри віртуальної реальності вразливі для хакерів

11 августа, 2023 Нет комментариев

Це страшно. Експерти з’ясували, що шоломи й окуляри віртуальної реальності вразливі для хакерів

Гарнітуру віртуальної реальності можна зламати (Фото:frimufilms/Depositphotos)

Учені-комп’ютерники Каліфорнійського університету в Ріверсайді представлять доповіді про небезпеку гарнітури AR і VR на симпозіумі з безпеки Usenix в Анагаймі.

Нова технологія метавсесвіту, яку наразі інтенсивно розробляє Марк Цукерберг із Facebook та інші технічні титани, спирається на гарнітури, що інтерпретують рухи нашого тіла — простягання рук, кивки, кроки та кліпання — для навігації новими світами AR і VR, щоб грати в ігри, спілкуватися, зустрічатися з колегами та, можливо, робити покупки або займатися іншими видами бізнесу.

Однак група комп’ютерних наук в Інженерному коледжі UCR Борнса під керівництвом професорів Джіасі Чена та Наеля Абу-Газале продемонструвала, що шпигунське ПЗ може відслідковувати і записувати кожен наш рух, а потім використовувати штучний інтелект для перекладу цих рухів у слова з точністю 90% і вище.

«По суті, ми показуємо, що якщо ви запускаєте кілька застосунків, і один із них є шкідливим, він може шпигувати за іншими застосунками», — стверджують дослідники. — Він може стежити за навколишнім середовищем, наприклад, показувати людей навколо вас і як далеко вони перебувають. А також може розкрити зловмиснику вашу взаємодію з гарнітурою».

Дослідники планують детально ознайомити громадськість зі своїми висновками найближчим часом.