Готові до правосуддя майбутнього? Британським суддям дозволили писати рішення за допомогою ChatGPT

14 декабря, 2023 Нет комментариев

Готові до правосуддя майбутнього? Британським суддям дозволили писати рішення за допомогою ChatGPT0

Судді у Великій Британії використовуватимуть ChatGPT для написання судових рішень (Фото:ramirezom/depositphotos)

Судова служба Великої Британії офіційно дозволила суддям використовувати ChatGPT та інші інструменти зі штучним інтелектом для написання судових рішень.

Рішення регулятора відкриває для британських суддів можливість безперешкодно експериментувати з новою технологією. Для уникнення потенційних проблем служба опублікувала посібник для суддів на шість сторінок. У ньому наведено базові відомості про технологію і різноманітні застереження, містяться вказівки щодо того, як і для яких завдань може бути використаний ШІ.

«Використання штучного інтелекту у суспільстві продовжує зростати, як і його актуальність для системи судів і трибуналів. Це керівництво є першим кроком у запропонованому комплексі роботи з підтримки судової влади у їхній взаємодії з ШІ», — зазначає відомство, що контролює суддів, магістратів і членів трибуналів в Англії та Уельсі.

У посібнику зокрема, зазначено, що відповіді ШІ «можуть бути неточними, неповними, оманливими або упередженими». ChatGPT та інші великі мовні моделі не рекомендовано використовувати для проведення досліджень з метою пошуку нової інформації, а всі отримані відповіді наполегливо радять перевіряти перш ніж брати у роботу.

Також у посібнику міститься попередження про те, що судді мають враховувати, які саме дані вводять, оскільки компанії, що працюють зі штучним інтелектом, збирають результати взаємодії користувачів з чат-ботами.

Ще до публікації посібника британські судді встигли опанувати ChatGPT і поділитися досвідом. Ще у вересні лорд-суддя Бірсс з Апеляційного суду Англії та Уельсу виступив на конференції The Law Society і розповів, що використовує ChatGPT у своїй роботі і вважає цей інструмент «дуже корисним». Чат-бот, за словами судді, допоміг йому узагальнити юридичні теорії, з якими він не був знайомий.