Жаби та ритуали. Влада Австралії розслідує два загадкові випадки смерті серед шанувальників шаманських обрядів

15 мая, 2023 Нет комментариев

Жаби та ритуали. Влада Австралії розслідує два загадкові випадки смерті серед шанувальників шаманських обрядів

Шкірні виділення філомедузи двоколірної смертельно небезпечні. (Фото:Жан-Марк Герой)

За останні два тижні в одному суді на півночі Нового Південного Уельсу сталося аж два випадки загадкової смерті місцевих жителів. І там, і там, вбивцями стали жаби.

У 2019 році Наташа Лехнер, яка страждала на ожиріння і патологічний біль у хребті, вирішила полегшити страждання за допомогою шаманського ритуалу камбо.

Камбо — це обряд детоксикації, що практикується деякими племенами Амазонки. Для його проведення потрібен шкірний секрет жаби під назвою філомедуза двоколірна, яка водиться там же.

Охочі провести обряд мають випити понад літр води, зробити надрізи на шкірі та втерти в них жаб’ячі виділення.

Вважається, що ця процедура очищає тіло.

Однак у Лехнер щось пішло не так. Після проведення обряду жінці різко стало погано, вона знепритомніла і померла за лічені секунди.

Джарраду Антоновичу пощастило ще менше. Він помирав довго і болісно. Зробивши камбо під час п’ятиденного ретриту, чоловік втратив здатність пересуватися самостійно. Потім його обличчя і тіло опухли до неймовірних розмірів, а через 9−10 годин він помер.

Як з’ясувалося пізніше — від розриву стравоходу.

Науковці пояснили, що філомедуза двоколірна використовує свій секрет, щоб вбивати хижаків. Для людини він теж може бути небезпечним.

Австралійська влада розглядає можливість введення заборони на камбо.