Криптофонд Unchain Fund зібрав майже $10 млн на допомогу українцям, але став фігурантом розслідування — ЗМІ

05 мая, 2023 Нет комментариев

Криптофонд Unchain Fund зібрав майже $10 млн на допомогу українцям, але став фігурантом розслідування — ЗМІ

У Unchain Fund жертвував кошти Віталік Бутерін (Фото:news.bitcoin.com)

Благодійний криптовалютний фонд Unchain Fund, де жертвував гроші Віталік Бутерін, став фігурантом розслідування.

Керівництво благодійного криптовалютного фонду Unchain Fund підозрюють у створенні злочинної схеми.

Про це пише видання dev.ua з посиланням на ухвалу Дарницького районного суду Києва від 17 квітня 2023 року.

Читайте також: Олексій Бобок Чи приймати благодійну допомогу в криптовалюті та що з нею потім робити

Як пише видання, слідчі виявили «протиправну схему реалізації товарів гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану з метою отримання прибутку».

Зазначається, що за даними слідства, один із підозрюваних здійснював ввезення на територію України товарів гуманітарної допомоги, а його спільником нібито був директор фонду Анчейн Україна.

Зокрема, як приклад наводиться кейс з аптечками. Зокрема, 8 травня 2022 року підозрюваний автомобілем Fiat Duсаtо ввіз на територію України товари гуманітарної допомоги – 1000 аптечок. Одержувачем вантажу була благодійна організація Благодійного фонду Анчейн Україна.

Як стверджує слідство, підозрюваний не планував передавати аптечки безоплатно, а погодив можливість продажу аптечок із директором організації Благодійний фонд Анчейн Україна.

Повідомляється, що у грудні минулого року підозрюваний, перебуваючи в офісі, де здійснює свою діяльність ПП Чемер , передав два тепловізійні приціли і отримав за них $20 000, а також 290 аптечок, які є товарами гуманітарної допомоги. Це і стало приводом для подальших обшуків та арештів.

Слідчий просив суд заарештувати майно менеджера фонду. Це об’єкти нерухомості, а також частки підозрюваного у низці підприємств: ТОВ Алмер ( 99%), ТОВ Гектар Лізинг ( 35%), ТОВ Прості Кредитні рішення ( 50% через Алмер), ТОВ Фінерджі ( 100% через Алмер), ТОВ Партнер фінанс ( 26,25% через АТ ЗНІКІФ Парк Капітал), АТ ЗНІКІФ Парк Капітал.

Як пише видання, 26,25% у АТ ЗНІКІФ Парк Капітал контролює керуючий партнер Unchain Fund Олексій Мерецький. Він же контролює 35% у ТОВ Гектар Лізинг.

При цьому ТОВ Алмер контролює інша людина — Валерій Захарченко. Засновниця цього підприємства – Наталія Мерецька з часткою 1%. Як пише видання з посиланням на Опендатабот, Мерецький був директором та бенефіціаром цієї компанії ще до 12 квітня.

Своєю чергою Мерецький заявив, що справу було сфабриковано з метою «вимагання та пограбування постачальника», а «всі докази або вже передані органу слідства, або будуть залучені адвокатами».

«Фонд Анчейн не має відношення до жодної торгівлі гуманітарною допомогою. Я тим більше», — наголосив Мерецький у коментарі виданню.

Свій вихід із Алмера за кілька днів до рішення суду про арешт активів Мерецький пояснив тим, що проживає за кордоном та змінює податкове резидентство. Також він заявив, що припинив свою участь у фонді з вересня 2022 року, коли «фонд досяг своїх основних цілей».

Криптофонд Unchain Fund зібрав майже $10 млн на допомогу українцям, але став фігурантом розслідування — ЗМІ

Дайджест головних новин Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV Підпишись Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Ще один співзасновник фонду Олег Курченко також заявив, що закінчив роботу з Unchain ще у жовтні 2022 року. Посилання на публічний звіт фонду, де можна переглянути всі закупівлі з посиланнями на фотографії, які надав Курченко журналістам, виявилося неробочим.

Читайте також: Український криптофонд закупив важливі медичні апарати для бійців ЗСУ

У самому Фонді підтвердили, що у 2022 році отримали 1000 аптечок і передали 864 штуки до найбільш постраждалих регіонів України.

» Залишок у кількості 136 одиниць, який на кінець 2022 року знаходився на складі, був вилучений і заарештований співробітниками поліції», — заявили у Фонді. Про можливий продаж частини партії у Unchain Fund нічого не знають.

Як повідомлялося, у квітні 2022 року один із засновників Ethereum Віталій Бутерін перевів на підтримку України 1500 монет . Два перекази на 750 монет Ethereum Бутерин направив фонду Unchain Ukraine, який займається гуманітарною допомогою українцям.