На Марс, мабуть, не полетимо. Учені виявили небезпечний вплив космосу на організм

23 июня, 2023 Нет комментариев

На Марс, мабуть, не полетимо. Учені виявили небезпечний вплив космосу на організм

Астронавти ризикують здоров’ям (Фото:Iurii/Depositphotos)

На думку канадських учених, тривале перебування в космосі знищує імунітет людини.

Під час дослідження було вивчено 14 астронавтів, які пробули на Міжнародній космічній станції (МКС) від 4,5 до 6,5 місяців.

Було виявлено, що протягом цього часу значно знизилася активність генів у білих кров’яних клітинах (лейкоцитах), які відіграють важливу роль в імунній системі.

Виявилося, що космічний політ призводить до втрати здатності генів у цих клітинах декодувати генетичну інформацію для виробництва функціональних продуктів, таких як РНК і білки.

Однак після повернення на Землю, функції генів відновлюються.

Ці результати дали вченим нове уявлення про те, чому астронавти стають більш сприйнятливими до інфекцій під час космічних польотів.

Одетт Ланевілль, провідна авторка дослідження і молекулярна біологиня з Оттавського університету в Канаді, зазначила, що ослаблення імунітету не тільки робить астронавтів уразливими перед інфекційними захворюваннями, а й також може ускладнити виконання складних завдань у космосі.

Ланевілль також зазначила, що перебування в космосі обмежує доступ астронавтів до медичної допомоги та ліків, а їхнє здоров’я надзвичайно важливе.