Оборонна споруда? У Єрусалимі знайшли сліди тритисячолітнього рову, що ділив місто на частини

13 декабря, 2023 Нет комментариев

Оборонна споруда? У Єрусалимі знайшли сліди тритисячолітнього рову, що ділив місто на частини0

Стародавній рів поставив безліч запитань перед ученими (Фото:Courtesy of the City of David)

Ізраїльські археологи виявили величезний рів, висічений у скелі, який розділив біблійний Єрусалим на дві частини понад 3000 років тому.

Це відкриття, зроблене на розкопках Гіваті, колишньої автостоянки на південь від Храмової гори, викликало широкий інтерес і додало нових загадок багатій історії стародавнього міста.

Рів, виявлений на дні кам’яної будови, імовірно, є стародавньою оборонною спорудою, що змінює наше уявлення про структуру і вигляд Єрусалима в період Першого Храму. Археологи підкреслюють, що його існування може бути пов’язане з епохою правління царів Юдеї і викликає питання про цілі та час створення цієї структури.

Експерти раніше оголосили про виявлення двох каналів, також висічених у скелі, понад 2800 років тому, але їхнє призначення залишається невідомим. Згідно з однією з теорій, ці канали могли служити для стародавнього промислового підприємства, що виробляло рідкий продукт, можливо, фініковий мед.

Відкриття цього рову викликає також ширші питання щодо розташування стародавнього Єрусалима та його історичного центру.

Дослідження надає нові перспективи для розуміння історичних і географічних аспектів Єрусалима, і, безсумнівно, стане відправною точкою для подальших досліджень у пошуках відповідей на таємниці стародавнього міста під прапором Єрусалим.