Підступний рельєф. Стала відома причина аварії японського місячного апарата

29 мая, 2023 Нет комментариев

Підступний рельєф. Стала відома причина аварії японського місячного апарата

Hakuto-R успішно пройшов майже всі етапи місії (Фото:ispace)

Приватний японський посадковий модуль Hakuto-R вдало завершив вісім із дев’яти етапів місії. Йому залишалося лише сісти на поверхню Місяця, але електроніка не зуміла правильно оцінити рельєф і апарат врізався в кратер.

Про це розповіли представники токійської компанії ispace. За їхніми словами, бортовий комп’ютер посадкового модуля вирішив, що його вимірювання висоти було неправильним, і замість цього поклався на розрахунок, заснований на очікуваних показниках.

У той момент, коли електроніка оцінила висоту модуля як нульову, апарат перебував на висоті п’яти кілометрів. Він почав зниження і зіткнувся з поверхнею.

За словами представників компанії, аварія не вплине на заплановані запуски другої і третьої місій ispace у 2024 і 2025 роках відповідно. А оскільки збій був не апаратним, а програмним, модулю не знадобиться значне доопрацювання.

«Тепер ми змогли виявити проблему під час посадки і отримали дуже чітке уявлення про те, як поліпшити наші майбутні місії», — ідеться в заяві Такеші Хакамада, засновника і генерального директора ispace.

Посадковий модуль, побудований японською фірмою Ispace, було запущено на ракеті SpaceX з мису Канаверал, штат Флорида, 11 грудня.

Очікувалося, що приземлення відбудеться у вівторок 25 квітня о 12:40 за східним часом, тобто в середу о 1:40 за стандартним японським часом.

Але приблизно через 20 хвилин після запланованого часу посадки генеральний директор Ispace Такеші Хакамада констатував, що зв’язок із модулем втрачено.

Раніше NV Techno писав про те, що в історії було тільки три країни коли-небудь здійснювали керовану посадку на Місяць: США, СРСР і Китай. Японія могла б стати четвертою, але цього разу їй це не вдалося.