Слідами Чарльза Дарвіна. У Великій Британії розпочалася місія, яка повторить подорож знаменитого натураліста

18 августа, 2023 Нет комментариев

Слідами Чарльза Дарвіна. У Великій Британії розпочалася місія, яка повторить подорож знаменитого натураліста

Судно Дарвіна Бігль, на якому він здійснив знамениту подорож (Фото:Конрад Мартенс)

Вчені вирішили повторити місію знаменитого дослідника, щоб надихнути сучасників на відкриття.

Голландське судно Oosterschelde вирушило з Плімута, Англія, щоб повторити історичну подорож молодого Чарльза Дарвіна, який здійснив її майже 200 років тому. Цю подорож, яка послужила основою для його теорії еволюції, тепер буде використано для навчання і натхнення нового покоління натуралістів.

Шхуна Oosterschelde стала не тільки судном, а й плавучою лабораторією в морі та в порту, де вона зустріне понад 200 молодих натуралістів і захисників природи з різних куточків світу. Вони візьмуть участь у місії під назвою Darwin200, яка націлена на вивчення видів, відкритих Дарвіном, і на розробку проєктів з їхнього збереження.

Лідер проєкту, Стюарт Макферсон, наголосив, що ця мандрівка не лише про сьогодення, а й про майбутнє, а також про важливість змін у світі. Група молодих науковців віком від 18 до 25 років прагне збагатити наші знання про природу та запобігти зникненню видів.

Історичний контекст подорожі Дарвіна розпочався 1831 року, коли він вирушив на кораблі HMS Beagle у п’ятирічну подорож навколо Південної Америки, Австралії та Нової Зеландії. Подорож Oosterschelde почалася з Канарських островів, і корабель продовжить шлях через Атлантичний океан до Бразилії, а потім уздовж східного узбережжя Південної Америки до Галапагоських островів, де Дарвін зробив безліч своїх важливих відкриттів.

Сара Дарвін, прапраправнучка Чарльза Дарвіна та ботанік, висловила підтримку місії та наголосила на важливості використання мандрівки її предка для просвітництва про зміни в навколишньому середовищі. Вона підкреслила, що однією з найбільших спадщин її прапрадідуся було усвідомлення взаємозв’язку людини з природою.

Oosterschelde вирушить у подорож до Австралії та Нової Зеландії, а потім повернеться до Південної Америки. Планується також перетин Атлантичного океану до Південної Африки і повернення в Англію.

Ця подорож, слідуючи стопами Дарвіна, стає не тільки історичною реконструкцією, а й унікальною можливістю для молодих вчених і захисників природи зробити свій внесок у вивчення і збереження природних видів нашої планети.